0x (ZRX) Neden Yükseldi?- 02.03.2023

Blokzincirde bir sipariş defterini çalıştırmak için her bir ayar veya yeni sipariş blokzincirden geçiyor, yani her şey blok süreler için tutulurken her etkileşimde ağ işlem ücretlerinin eklenmesiyle sonuçlanıyor. 0x protokolü herhangi bir işlem ücreti istemiyor. Bu protokol yoluyla emirler, her işlemde değil yalnızca tamamlandığında blokzincire dönmek zorunda. Bu da süreci önemli ölçüde hızlandırıyor ve gereksiz işlem ücretlerini ortadan kaldırıyor.

Ox protokolü yatırımcılara uygulama ve pazarlar arsında tokenları ücretsiz bir şekilde transfer etmenin yolunu sunuyor. Merkezsiz borsaların başta gelen sorunlardan biri likidite sıkıntısı olarak söylenebilir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, kripto paralara ilginin arttığı ve hacimlerin toparlanmaya başladığı bir dönemde ZRX de kendisine hızlı bir yol çizebilir. İşlem ücreti olmaması da onu yakın gelecekte favoriler arasında tutacaktır. Bu nedenle gelecek vaat eden kriptolar arasında önemli bir yere sahip.

ZRX, son 24 saatte 7.80 yükselişle birlikte yaklaşık 5.45 TL’den işlem görüyor. ZRX’in tüm piyasalardaki işlem hacmi ise son 24 saatte %1412 yükselişle birlikte yaklaşık 247 milyon USD olarak görünüyor. OxLabs, protokolün bir relay ağı oluşturması için Robinhood Wallet ve Polygon ile çalışmayı başlattığını duyurdu. OxLabs Tx Relay API'sinin beta modunda olduğunu ve kullanıcıların cüzdanlarını birden fazla blokzincirine yüklemek zorunda kalmadan kolayca işlem yapmalarına imkan tanıyacağını açıkladı. Robinhood Wallet, uygulama programlama arayüzünü ya da API'yi kullanan ilk platform olacak. Bu gelişmenin ZRX’in yükselişine etti ettiğini söyleyebiliriz.