Alchemy Pay, CNHC Group ile Ortaklık Kurduğunu Duyurdu

Kripto para ödeme çözümü sağlayıcısı Alchemy Pay, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla dünyanın en büyük CNH (Offshore Çin Yuanı) sabit para birimi ekosistemi olan CNHC ile ortaklığını duyurdu. Bu ortaklıkla birlikte CNHC, Alchemy Pay ekosisteminin bir parçası haline gelecek ve kullanıcıların farklı itibari para birimleri ile CNHC satın almalarını veya satmalarını sağlamak için on ve off rampa çözümlerinden yararlanacak.

Yapılan açıklamada CNHC’nin (CNH Coin), CNH’ye 1:1 oranında sabitlenmiş durumda olduğu ve rezervlerinin tamamının Singapur’da korunduğu belirtildi.

On-Off Rampaları Nedir?

On Rampaları: Bir kripto para birimi, kripto para karşılığında itibari para teklif edebileceğiniz bir borsa veya benzer hizmeti ifade eder. Kripto para alım satımı yapmak isteyen herkesin ilk adımı genellikle bir miktar satın almak olacaktır. Bu, dijital varlıklar için itibari para ticaretini gerektirecektir ve bunu sağlayan herhangi bir hizmet, on rampası olarak bilinir. On rampası yeni kullanıcıların ve yeni paranın bu alana girmesinin bir yoludur.

Off Rampaları: Off rampaları, on rampaların tam tersi olarak hareket eder. Kripto para biriminizi itibari paraya veya ürün ve hizmetlere dönüştürmenin bir yoludur. Bir kullanıcının satın almak için itibari para ile ödeme yapması gerektiği gibi, kripto para birimini satması için seçeneklere de ihtiyaçları vardır.