Audius (AUDIO) Neden Yükseldi?- 24.01.2023

Audis platformu, tüm müzisyenler için oluşturulmuş yeni nesil bir yayın akışı platformudur. AUDIO, Audius platformunun yerel tokenidir. AUDIO tokeni ile platformdaki birçok ek özellikten faydalanabilir ve oy kullanma hakkı ile Audius platformunun geleceğine karar verebilirsiniz.

Audius ekosisteminde sanatçılar bonus şarkılar yayınlayabilir, aynı zamanda platform AUDIO stake (kilitleme) eden sanatçılar için sanatçı tokenları dahil etmeyi planlamaktadır. Ayrıca platformun içinde, sanatçılar airdrop ile dağıtılan ödüllerden de faydalanabilmektedir. Hayranlar ücretsiz olarak sevdikleri sanatçıların müziklerine erişebilmekte, uzun vadede ise sanatçıların platformda büyümelerini sağlamak için AUDIO stake edebilmektedir. Aynı zamanda hayranlar, platform üzerinde NFT’lerini sergileyebilir, ekosistemin içerisinde olan rozetlerden kazanabilmektedir.

AUDIO, son 24 saatte %7.76 yükselişle birlikte 4.07 TL’den işlem görüyor. AUDIO’nun tüm piyasalardaki işlem hacmi ise son 24 saatte %338 yükselişle birlikte yaklaşık 59 milyon USD olarak görünüyor. Bu yükselişe neden olan faktörlerden biri global bir kripto varlık platformunun AUDIO’yu listeleme yol haritasına eklediğine yönelik duyurusu olabilir.