Axie Infinity (AXS) Neden Yükseldi? - 14.12.2023

Axie Infinity, Pokémon'dan esinlenen bir NFT tabanlı oyundur. Oyuncular, Axies adı verilen NFT’lerden oluşan evcil hayvanları toplar, yetiştirir, savaşır ve ticaretini yaparlar. NFT tabanlı oyun piyasasının yüksek ilgi gördüğü 2022 senesinde Axie Infinity en yüksek işlem hacmine sahip oyunlar arasında listelerin başında yer almaktaydı.

AXS ise Axie Infinity'nin yönetim tokenıdır. Oyuncular, AXS'leri kullanarak oyun içi satın almalar yapabilir, ödüller kazanabilir ve yönetişim süreçlerine katılabilir.

AXS son 24 saatte %5.27’lik bir yükseliş ile birlikte 215 liradan işlem görüyor. Axie Infinity, her Axie NFT karakterinin 'Stage 2' seviyesine yükselmesine izin verecek önemli bir güncelleme geçirecek. 14 Aralık'tan itibaren Axie NFT'lerinde 250'den fazla farklı Axie 'parçası' yükseltilebilecek. Yükseltilmiş NFT'ler, karakterlerin görünümünü ve savaş yeteneklerini artıracaktır. Axie ekibi ayrıca, Axie yükseltmesinin ardındaki efsaneyi detaylandıran 20 sayfalık bir çizgi roman ve animasyonlu bir videoyu da yayımlayacak. Bu yeni güncellemenin AXS'nin fiyatına pozitif etki ettiğini söyleyebiliriz.