Beeple Tarafından Oluşturulan NFT, Açık Artırmaya Çıkacak

15 Şubat Salı günü yayınlanan bir duyuruya göre, İngiliz müzayede evi Christie's, 25 Şubat - 11 Mart tarihleri ​​arasında popüler dijital sanatçı Beeple'ın çalışmalarının satışına ev sahipliği yapacak. Satış, 100 dolarlık bir açılma teklifiyle başlatılacak.

Beeple, Mayıs 2007'den beri her gün yeni bir sanat eseri yaratıyor ve o zamandan beri neredeyse 5.000 parça yarattı. Duyuruya göre, “Her Gün: İlk 5000 Gün” başlıklı sanat koleksiyonu, “dijital sanat tarihinde ortaya çıkmış en özgün eserlerden biri” olarak adlandırılıyor.

Satış, Beeple'ın eserlerinin büyük bir müzayede evinde satılacağı bağımsız bir lotta yapılacak. Aynı zamanda bu satış ile, bir müzayede evinde ilk kez değiştirilemez token (NFT) sanatının satışı gerçekleştirilecektir. Bu satış, NFT pazar yeri olan MakersPlace ile yapılan ortaklığın bir sonucudur.

Post-war ve Contemporary Sanat Uzmanı olan Noah Davis, Christie’s in daha önce hiç bu ölçekte veya önemde yeni bir medya sanat eseri sunmadığını belirterek şu şekilde devam etti:

“Beeple’ın çalışmalarını edinmek, dünyanın önde gelen dijital sanatçılarından biri tarafından oluşturulan blokzincire bir girişe sahip olmak için eşsiz bir fırsat.”