BITEXEN, TÜRKİYE ESPOR FEDERASYONU TÜRKİYE KUPASINA YENİDEN İSİM VERİYOR

Bitexen Teknoloji’nin ikinci kez ana ve isim sponsoru olduğu 3. TESFED Türkiye Kupası için geri sayım başladı. Türkiye Espor Federasyonu (TESFED) tarafından düzenlenen turnuva, heyecanlı ve rekabet dolu karşılaşmalarıyla sporseverlere espor şöleni yaşatacak.

Türkiye Espor Federasyonu (TESFED), Türkiye’nin tek resmi espor turnuvasını bu yıl da “Bitexen TESFED Türkiye Kupası” adıyla üçüncü kez hayata geçiriyor. 2 Temmuz’da başlayacak organizasyon, heyecanlı ve rekabet dolu karşılaşmalarıyla sporseverlere yeniden espor şöleni yaşatacak.

Geçtiğimiz yıl ikincisi düzenlenen ve espor severlerden büyük ilgi gören organizasyon, bu yıl da “Bitexen TESFED Türkiye Kupası” adıyla Bitexen Teknoloji A.Ş’nin ana sponsorluğunda hayata geçiriliyor. Türkiye’nin her yerinden lisanslı esporcuların katılımına açık olacak Bitexen TESFED Türkiye Kupası’ndaki turnuvalar 11 oyun ile 2 Temmuz’da başlayacak ve turnuva finalleri Ağustos ayında İsfanbul’da yüz yüze gerçekleştirilecek.    Dokuz gün sürecek canlı yayın ve çevrimdışı etkinliklerle Türkiye’nin her yerinden yüzlerce oyuncu, toplam 180 bin TL’lik BTXN Coin ile verilecek ödül havuzu için kıyasıya mücadele edecek.

Bu yılki turnuva programında yer alan oyunlar şu şekilde; HADO, CS:GO, Dota2, PUBG Mobile, PUBG, Fifa21 (FUT ve Classic ayrı 2 turnuva), Tekken 7, PES21, NBA2K21, Rocket League ve Zula.

Final karşılaşmalarının tamamlanmasının ardından Dota 2, Tekken 7 ve eFootball PES şampiyonları, Uluslararası Espor Federasyonu’nun düzenlediği “13. Dünya Espor Şampiyonası”nda Türkiye’yi temsil etme şansı kazanacak.

Şampiyonlar, bölge elemelerini aşmaları halinde geçen yıl olduğu gibi, 14-20 Aralık tarihlerinde Eylat, İsrail‘de düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası Finalleri’ne katılma hakkı kazanacaklar.

Turnuva hakkında görüşlerini dile getiren Bitexen Teknoloji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Cenk Erdem, “Geçtiğimiz yıl isim sponsoru olduğumuz TESFED Türkiye Kupası, bu yıl da Bitexen Teknoloji ana sponsorluğuyla gerçekleşecek. 36 milyondan fazla oyuncu ve 880 milyon dolarlık bir hasılatla 2020 yılını tamamlayan oyun sektöründe, Bitexen olarak bu sponsorluk anlaşmasıyla yer alıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Geçen seneki turnuva şampiyonlarından oluşan Türkiye Espor Milli Takımı, FIBA Esports Open 2020 II Avrupa Konferansı'nda tüm rakiplerini yenerek namağlup şampiyon olmuştu. Ülkemize böylesine gururlar yaşatan gençlerimizi ve onlara bu fırsatı sunan, Türkiye’nin tek resmi espor turnuvası TESFED’i desteklemenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi. 

TESFED Kurucu Başkanı Alper Afşin Özdemir, yaptığı açıklamada, Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nın her yıl daha da gelişerek büyüdüğünü ve espor severlerden artan bir ilgi gördüğünü vurguladı.

Genç ve dinamik bir nüfusa sahip Türkiye’de esporun önemli fırsatlar barındırdığına işaret eden Alper Afşin Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz Federasyon olarak kurulduğumuz günden bu yana, ülkemizde esporu sağlıklı temellerde geliştirmek ve Türkiye’yi dünya çapında bir espor ülkesi haline getirmek için çalışmalara imza atıyoruz. Bu hedefle gençleri ve esporu destekleme adımlarımızdan biri olan Türkiye’nin tek resmi espor kupası Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nı bu yıl üçüncü kez, daha büyük çapta bir organizasyon olarak hayata geçiriyoruz.

Artık kurumsallaşmaya başlayan Kupamızın şampiyonları uluslararası espor organizasyonlarında milli sporcular olarak ülkemizi temsil ediyorlar. Geçtiğimiz yıl TESFED Türkiye Kupası’nın NBA2K turnuvasının galiplerinden oluşan Türkiye Espor Milli Takımı, “FIBA Esports Open”da tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldu ve uluslararası arenada bu başarılarıyla hepimizin göğsünü kabarttı. Bu yıl TESFED Türkiye Kupası’ndan çıkacak şampiyonlarımızın da uluslararası şampiyonalardan ödüllerle dönerek bizleri gururlandıracağına inanıyoruz. Tüm espor severlere heyecan ve rakabet dolu bir şampiyona ve esporcularımıza başarılar diliyorum.”