Enjin Coin (ENJ) Neden Düştü?- 8.11.2023

Enjin Coin, oyun (gaming) sektörü için akıllı bir kripto para projesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Enjin en büyük çevrimiçi oyun topluluğu oluşturma platformudur. Binlerce oyun içerisinde 250.000’den fazla oyun topluluğu bulunmaktadır. 18.7 milyon kayıtlı oyun ve aylık 60 milyon küresel görüntülenmeye sahiptir.

Enjin Coin ve sanal varlıklar ERC-20 tokeni olarak Ethereum ağına yerleştirilmiştir. Bunun sebebi Ethereum ağının en geniş destek gören ve en yaygın kullanılan akıllı kontrat blokzinciri olmasıdır. Ethereum ağında dev bir geliştirici topluluğu ve oldukça geniş bir dil desteği bulunmaktadır. Enjin Coin de, oyun geliştirmenin yeni merkeziyetsiz internet için güçlü bir geleceğe sahip olduğunu düşünmektedir.

ENJ, son 24 saatte %6.’08lik düşüşle birlikte 8.77 TL’den işlem görüyor. Önde gelen kripto para alım satım platformu bir süredir Enjin Coin (ENJ) yatırma ve çekme işlemlerini durdurmuştu. Bugün Enjin Coin (ENJ) ana ağı takasının başarılı bir şekilde tamamlandığını ve kullanıcıların ENJ ana ağına token yatırma ve çekme işlevleri artık kullanılabilir durumda olduğunu duyurdu. İlgili platform, ENJ Ethereum ERC20 protokolü üzerindeki yatırım işlemlerini desteklemeye devam edecek. Ancak platform, artık aynı protokole dayalı ENJ tokenleri çekmelerini desteklemeyeceğini duyurdu.