Genesis Birkaç Gün İçinde İflas Başvurusunda Bulunabilir

Digital Currency Group'a (DCG) bağlı bir kripto para borç verme platformu olan Genesis Global Capital'in iflas başvurusunda bulunmayı planladığı belirtiliyor. Bloomberg’e göre Genesis'in bu hafta iflas başvurusunda bulunması bekleniyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçtiğimiz günlerde Gemini Earn ürünüyle bağlantılı teklifler yoluyla menkul kıymetler yasalarını ihlal ettikleri gerekçesiyle hem Gemini'yi hem de Genesis'i suçladı. Likidite sıkışıklığı yaşayan Genesis'in önümüzdeki birkaç gün içinde iflas koruması için başvuruda bulunabileceği bildiriliyor.

Genesis, Kasım 2022’de FTX'in çöküşünün ardından para çekme ve yeni kredi verme işlemlerini durdurmuştu. Bu hamle, global kripto varlık platformu Gemini ve Earn ürünü de dahil olmak üzere diğer kripto para şirketleri için zincirleme etkiler yaratmıştı.

Genesis’in ocak ayı başında da Bölüm 11 iflası için potansiyel bir başvuru da dahil olmak üzere geleceğe yönelik seçeneklerini değerlendirmek amacıyla yatırım bankası Moelis & Co. ile çalışacağı öğrenilmişti.