Grayscale, Chainlink ve Tezos’un da Bulunduğu Beş Trust Daha Dahil Etti

Dünyadaki en büyük kripto varlık yöneticisi olan Grayscale, bünyesine Chainlink (LINK) ve Tezos (XTZ) tokenlerine bağlı olanlar da dahil olmak üzere beş trust daha ekledi.

Trustlar, geçtiğimiz aylarda Grayscale'in yasal yönetimi kendisine verilmiş olan Delaware Trust Company tarafından kuruldu.

LINK ve XTZ'nin yanı sıra, diğer üç trust arasında Basic Attention Token (BAT), Decentraland (MANA) ve Filecoin (FIL) bulunuyor. Ekim ayında dahil edilen FIL dışında diğer dört tröstün hepsi Aralık ayında oluşturuldu.

Grayscale Investments CEO'su Michael Sonnenshein, yaptığı bir açıklamada trust oluşumlarının Grayscale'in bu ürünleri piyasaya süreceği anlamına gelmediğini söyledi ve bu şekilde devam etti:

"Grayscale her zaman yatırımcı taleplerini karşılayan ürünler sunmak için fırsatlar aramaktadır. Ara sıra fon kuruluş başvurusu yaparız, ancak başvuru bir ürünü pazara sunacağımız anlamına gelmez. Grayscale, yeni ürünler sunulduğunda yatırımcılara duyurmaya devam edecektir.”

Trust (Tröst) Nedir?

Trust (Tröst), en basit haliyle, aynı alanda iş yapan çeşitli ortaklıkların pay belgitlerinin bir ortaklıkça elde edilmesi ve yönetimlerinin bu ortaklığı yöneten gruba aktarılmasıyla oluşan bir ortaklıklar birliğidir.