iExec RLC (RLC) Neden Yükseldi?- 11.01.2023

iExec, yeni bir bulut bilişim paradigması yaratarak bulut bilişimi yeniden keşfetmek amacıyla 16 Ekim 2016 tarihinde kuruldu. iExec; büyük veri, sağlık hizmetleri, yapay zeka, render ve fintech gibi alanlardaki uygulamaları destekleyebilir. iExec, blokzincir tabanlı merkezi olmayan bilgi işlemin öncü sağlayıcılarındandır diyebiliriz.

En asgari özelliklere sahip cihazlardan sadece internet hizmetiyle terabaytlarca büyük datalara hatta programlara erişim ve kullanabilme imkanı veren RLC, hem alt yapı yatırımı hem de güçlü cihazlar alma masrafından gerekliliğini ortadan kaldırmaktadır.

iExec ayrıca DApps olarak bilinen blokzincir üzerinde çalışan dağıtık uygulamalara sunuculara, veri setlerine, bilgi işlem kaynaklarına ölçeklenebilir güvenli ve kolay erişim sağlar. Tüm bunlar Ethereum üzerinde çalıştığından iExec talep üzerine yüksek performanslı bilgi işlem hizmetleri sağlayabilen bir sanal bulut altyapısına olanak tanır. iExec, gelişmekte olan blokzincir tabanlı dağıtılmış uygulamalar sınıfını desteklemekte ve merkezi olmayan bir bulut altyapısı aracılığıyla uygun maliyetli, yüksek performanslı bilgi işlem sağlamaktadır.

RLC son 24 saatte %4.36 yükselişle birlikte yaklaşık 28.53 TL’den işlem görüyor. RLC’nin tüm piyasalardaki işlem hacmi ise son 24 saatte %2.71 yükselişle birlikte yaklaşık 20 milyon USD olarak görünüyor. RLC’deki bu yükselişe global bir kripto varlık platformunda listelenmesinin etki etmiş edebileceğini söyleyebiliriz.