Kanadalı Yatırım Şirketi Ninepoint’den ETF Hareketi

Kanadalı bir yatırım şirketi olan Ninepoint, Bitcoin Trust’ını borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürme teklifinin son aşamalarında.

Ninepoint hissedarları bu dönüşümle beraber herhangi bir borsa kullanmadan kripto para birimlerine yatırım yapılabilecek. Yatırımcıların ek bir işlem yapmasına gerek kalmadan Bitcoin Trust birimleri 1:1 oranında ETF birimlerine dönüştürülecektir. Şirket özellikle bu alanda ön planda yer alan Grayscale gibi bir başarıya ulaşmayı hedeflemektedir.


Hatırlatma: Kanada’da birçok Bitcoin ve Ethereum ETF’si an itibariyle işlem görüyor olsa da ABD’de henüz bir ETF için onay alınmadı. Bilindiği üzere SEC geçmişte diğer ETF başvurularını kabul etmedi. VanEck ETF’si ise, SEC tarafından karar aşamasına alınan ilk ETF oldu. Henüz kabul edilmeyen diğer ETF başvuruları arasında Valkyrie, Galaxy Digital, Fidelity, SkyBridge Capital, WisdomTree ve NYDIG bulunmaktadır. Geçen haftanın başlarında ise SEC, VanEck tarafından sunulan Bitcoin ETF başvuru kararını ertelediğini duyurmuştu.