Katür Token (KATUR) Nedir?-banner-imageKoin İncelemeleri

Katür Token (KATUR) Nedir?

Projenin Adı: Katür Token

Projenin Belirteci: KATUR

Projenin İnternet Sitesi: https://www.bitexen.com/ieo/KATUR

Projenin Twitter Adresi: -

Projenin İzahname Adresi: https://slashnow.gitbook.io/katuer-token/hosgeldiniz/katuer-token

Projenin Çıkış Tarihi: 2022

Maksimum Arz: 6.000.000


A. Katür Token (KATUR) Nedir?

1970'lerin başında karikatür bir kendini yenileme sürecine girdi, böylece de günümüze kadar süren dördüncü ve sonuncu dönem başlamış oldu. Bu dönemde karikatür büyük yaygınlık kazanarak pek çok kişi, özellikle de gençler için bir anlatım, bir dışavurum aracı oldu. 1975'te de İstanbul'da, Tepebaşı'nda Türkiye'nin ilk Karikatür Müzesi kuruldu. Dönemin özelliklerinden biri soyut anlatımlarından uzaklaşmak olmuştur. Bir başka çizim özelliği de karikatürün çizgi romana özgü anlatım tekniklerinden yararlanmaya başlamasıdır. Altyazılar ortadan kalkarak, sözlerin konuşma balonları içine alınması, çizgi romana özgü ünlem, sözcük ve işaretlerin karikatürde de kullanılması, daha devingen, canlı, çarpıcı çizimlerin araştırılması, yazarı ile çizeri ayrı ortak yapımların çoğalması karikatüre yeni bir soluk kazandırmış, karikatürün yeniden yaygın bir anlatım aracı olarak kullanılmasını sağlamıştır.


B. Katür Token (KATUR) Neler Sunmaktadır?

Katür Token (KATUR), Binance Smart Chain blokzinciri üzerinde BEP-20 standartlarında üretilmiş bir hizmet (utility) tokendir. Değerini müşteri etkileşiminden alan Katür Token; kullanıcılarına sunacağı fırsatlar, hediyeler ve benzeri avantajlar ile şirket ve müşteriler arasında bir köprü görevi görecektir. Katür Token (KATUR) sahiplerine Katür tarafından biletleri satılan veya organize edilen etkinliklerin içerisinde farklı fayda, ayrıcalık ve öncelikler sunulacak bir "utility token"dir. Katür Token nitelik olarak bir sadakat puanı olarak çalışmakla birlikte aynı zamanda kripto varlık alım-satım platformlarında işlem görecektir. Dolayısıyla Katür Tokeninizi farklı dönemlerde yapılacak kampanyalarda ücretsiz kazanabileceğiniz gibi aynı zamanda kripto varlık alım-satım platformlarında alıp satabilirsiniz.

Katür Token’ın yaratıcı endüstriyi büyüterek hem çizerleri hem de severleri buluşturması adına projeleri gerçekleştirmek adına projeyi destekleyebilir, dijital sanatın büyüdüğü yeni dünyada sanatçılara ve eserlerine yatırım da yapabilirsiniz. Bununla birlikte benzersiz bir dijital varlık tipi olan NFT'ler yine Katür Token ekonomisi içerisinde alınıp satılabilir dijital varlıklar olarak yer alacaktır. KATUR NFT koleksiyonları sahiplerine aktif ve pasif token geliri yaratma konusunda faydalar sunarken aynı zamanda token ekonomisine dair tüm ayrıcalıklarla öncelikli katılma imkanı sağlayacaktır.

Katür Token, token sahiplerine birçok fayda sağlamayı hedeflemektedir. Sağlanacak faydalar duyurular ile belirtilip token sahibi kişiler tarafından kampanya şartlarınca erişilebilir durumda olacaktır. Bu kapsamda sağlanacak faydalar aşağıdakilerle sınırlı olmamak üzere şu şekildedir:

  • Farklı mekanlarda yazar ve çizer buluşmaları yapıp ortak temada tasarımlar yapma şansı
  • Cartoonist uygulaması içinde çizim yaparak token kazanma şansı
  • Yazar-çizer kitlesine özel partilere öncelikli olarak katılma fırsatı
  • Anlaşmalı karikatür dergilerinden hediye dergi şansı
  • Token sahiplerine özel, sanatçılarla tanışma fırsatı

C. Katür Token (KATUR) Teknolojisi

Tatil.budur firmasına ait Fan Token olan KATUR Token, Ethereum blokzinciri üzerinde ERC-20 standartlarında üretilmiş bir hizmet (utility) tokendir. KATUR Token, bir utility tokeni olması sebebiyle belirli bir amaç doğrultusunda üretilmiş ve bu amaca yönelik kullanımı olan hizmet kripto parası olarak her zaman taraftar ve kulüp arasındaki etkileşimleri Ethereum blokzinciri üzerinde gerçekleşmesini sağlayarak objektifliği ve güvenirliliği sağlayacaktır.

KATUR Token, ismini taraftar grubundan alan katür mobil uygulaması üzerinden kullanılabilecektir. Uygulama üzerinde kullanıcılar KATUR Token ile oy verebilecek, açık artırmalara katılabilecek ve özel etkinliklerden hızlıca haberdar olabilecektir.


D. Katür Token (KATUR) & Bitexen Club

Kullanıcılar, KATUR Token’larını, Bitexen Club üzerinden kullanabilmektedir. Bitexen Club üzerinde kullanıcılar KATUR Token ile oy verebilecek, açık artırmalara katılabilecek ve özel etkinliklerden hızlıca haberdar olabilmektedir.

Bitexen Club mobil uygulaması kullanıcıların;

Bitexen tarafından sunulmuş olan taraftar ve sosyal tokenların alım-satımını ve ücretsiz transferini yaptıkları,

Token satın alıp kilitleyerek hediye token kazandıkları,

Sahip oldukları kilitsiz tokenları kilitleyip ödül kazandıkları,

Sahip oldukları kilitsiz tokenları yakarak takımlarını veya sosyal topluluğu destekleyebildikleri,

Anket, yarışma, açık artırma ve diğer etkinliklere ve kampanyalara katılarak, ödül, indirim ve eşsiz deneyimler kazanma fırsatı elde ettikleri mobil uygulamadır.