Super Fan Token (SFT) Nedir?-banner-imageKoin İncelemeleri

Super Fan Token (SFT) Nedir?

Projenin Adı: Super Fan Token

Projenin Belirteci: SFT

Projenin İnternet Sitesi: https://www.bitexen.com/ieo/SFT

Projenin Twitter Adresi: -

Projenin İzahname Adresi: https://bstatic.bitexen.com/SFT_8833516968.pdf

Projenin Çıkış Tarihi: 2022

Maksimum Arz: 280.000.000


Super Fan Token (SFT) Nedir?

VOLE, dünyanın ilk sadece futbola özel sosyal ağıdır. 2017 yılında VOLE sosyal medya uygulaması ile başlayan yolculuk, 5 yıl içinde, 12 milyon aktif kullanıcısı ile Türkiye’nin en büyük, dünyanın da sayılı taraftar içerik ve etkileşim mecralarından birisine dönüşmüştür.

VOLE'nin bünyesinde;

  • Yaklaşık 1 milyon telefon onaylı kayıtlı kullanıcısı bulunan Vole Uygulaması
  • 5 Milyondan fazla izleyicisi ile Türkiye’nin en büyük uluslararası spor yorum programlarına sahip 1 numaralı Vole YouTube Kanalı
  • Sosyal Medya Hesapları
  • Özel Influencer Ağı

Super Fan Token (SFT) Neler Sunmaktadır?

VOLE'nin utility tokenı/ fayda tokenı Super Fan Token ($SFT)'dır. $STF, futbol dünyasında tüm içerik sahiplerinin (futbol takımları, oyuncular, yorumcular, influencerlar vs) haklarını tokenize etmelerini sağlayacaktır. Bu kapsamda,

  • Taraftarlar kripto borsaları üzerinden $SFT satın alarak, VOLE platformu (“VOLE”) üzerinden $SFT sahiplerine özel premium içeriklere ve NFT’lere ulaşabilecekler.
  • $SFT Utility Token/Fayda Token’ı olması sebebiyle taraftarlar açısından herhangi bir ödeme aracı değildir. İçeriklere erişim için belli sayıda $SFT sahibi olunması yeterli olacaktır. $SFT sahiplerine özel çıkarılacak NFT’ler için ise, her NFT’nin piyasa değeri üzerinden gerçek para ile (TL, USD, EURO) satın alma yapılacaktır. $SFT sayesinde spor ekosistemindeki her iki taraf (içerik hak sahipleri ve taraftarlar), premium içerik ve NFT'lerin üretim ve tüketiminden karşılıklı olarak faydalanmış olacaklar.
  • VOLE, dünyanın ilk futbola özel sosyal ağıdır ve dünyadaki en büyük taraftar etkileşimi ve spor içerik ağlarından biridir (VOLE Uygulaması, en çok izlenen YouTube Kanalı, doğrulanmış sosyal medya hesapları ve farklı coğrafyalarda özel influencer ağları) $SFT’lerin fayda kullanımı açısından VOLE Platformu, taraftar etkileşimi ve içerik erişimi için ana mecra görevi görecektir.

Süper Fan Token ($SFT), aşağıdaki detaylı açıklanan kurallar kapsamında, ortalama 5 yıllık bir dolaşım planı çerçevesinde maksimum arzı 280.000.000 olacak şekilde üretilecektir.


Super Fan Token (SFT) Teknolojisi

VOLE firmasına ait Fan Token olan SFT Token, Ethereum blokzinciri üzerinde ERC-20 standartlarında üretilmiş bir hizmet (utility) tokendir. SFT Token, bir utility tokeni olması sebebiyle belirli bir amaç doğrultusunda üretilmiş ve bu amaca yönelik kullanımı olan hizmet kripto parası olarak her zaman taraftar ve kulüp arasındaki etkileşimleri Ethereum blokzinciri üzerinde gerçekleşmesini sağlayarak objektifliği ve güvenirliliği sağlayacaktır.

SFT Token, ismini taraftar grubundan alan VOLE mobil uygulaması üzerinden kullanılabilecektir. Uygulama üzerinde kullanıcılar SFT Token ile oy verebilecek, açık artırmalara katılabilecek ve özel etkinliklerden hızlıca haberdar olabilecektir.


Super Fan Token (SFT) & Bitexen Club

Kullanıcılar, SFT Token’larını, Bitexen Club üzerinden kullanabilmektedir. Bitexen Club üzerinde kullanıcılar SFT Token ile oy verebilecek, açık artırmalara katılabilecek ve özel etkinliklerden hızlıca haberdar olabilmektedir.

Bitexen Club mobil uygulaması kullanıcıların;

Bitexen tarafından sunulmuş olan taraftar ve sosyal tokenların alım-satımını ve ücretsiz transferini yaptıkları,

Token satın alıp kilitleyerek hediye token kazandıkları,

Sahip oldukları kilitsiz tokenları kilitleyip ödül kazandıkları,

Sahip oldukları kilitsiz tokenları yakarak takımlarını veya sosyal topluluğu destekleyebildikleri,

Anket, yarışma, açık artırma ve diğer etkinliklere ve kampanyalara katılarak, ödül, indirim ve eşsiz deneyimler kazanma fırsatı elde ettikleri mobil uygulamadır.