Survey Coin (SRVEY) Nedir?-banner-imageKoin İncelemeleri

Survey Coin (SRVEY) Nedir?

Projenin Adı: Survey Coin

Projenin Belirteci: SRVEY

Projenin İnternet Sitesi: https://www.bitexen.com/ieo/SRVEY

Projenin İzahname Adresi: https://slashnow.gitbook.io/survey-token/hosgeldiniz/survey-coin

Projenin Çıkış Tarihi: 2023

Maksimum Arz: 100.000.000.000

A. Survey Coin (SRVEY) Nedir?

Survey Coin (SRVEY), BNB Smart Chain blokzinciri üzerinde BEP-20 standartlarında üretilmiş bir hizmet (utility) tokendir. Değerini müşteri etkileşiminden alan SRVEY Token; kullanıcılarına sunacağı fırsatlar, hediyeler ve benzeri avantajlar ile şirket ve müşteriler arasında bir köprü görevi görecektir. SRVEY Token sahiplerine sunulan hizmetlerin veya organize edilen etkinliklerin içerisinde farklı fayda, ayrıcalık ve öncelikler sunacağı bir "utility token"dir. SRVEY Token nitelik olarak bir sadakat puanı olarak çalışmakla birlikte aynı zamanda kripto varlık alım-satım platformlarında işlem görebilmektedir. Dolayısıyla SRVEY Tokeninizi farklı dönemlerde yapılacak kampanyalarda ücretsiz kazanabileceğiniz gibi aynı zamanda kripto varlık alım-satım platformlarından alıp satabilirsiniz.

Web 3 ile hayatımıza giren yeni terimler ve metaverse başta olmak üzere Z kuşağının internet tüketiminde önemli bir yer edinen oyunlaştırma modelleri "play to earn" kavramını da hayatımıza soktu. Bu kavram yalnızca sözcükler olarak değil felsefi olarak da markaları dönüştüren bir hale geldi. Survey token da bu kavramı kendi dünyasına 'Answer to Earn' olarak entegre etti.

B. Survey Coin (SRVEY) Neler Sunmaktadır?

SRVEY Token, token sahiplerine birçok fayda sağlamayı hedeflemektedir. Sağlanacak faydalar duyurular ile belirtilip token sahibi kişiler tarafından kampanya şartlarınca erişilebilir durumda olacaktır. Bu kapsamda sağlanacak faydalar aşağıdakilerle sınırlı olmamak üzere şu şekildedir:

  • Sistemdeki anketlere katılarak sorulara verilen cevaplara göre token kazanma şansı
  • Sevilen markalar için soruları cevaplayarak ödül kazanma şansı
  • Projeye dahil olan kurumların kararlarını etkileyecek oyunla süreci belirleme şansı
  • Projeye dahil olan festivallere, konserlere ve çeşitli etkinliklere VIP katılım ve özel deneyimleme fırsatı
  • Token sahiplerine sunulacak bazı özel mekanları turlayıp deneyimlerini anket ile cevaplama fırsatı
  • Anlaşmalı kurumlarda indirim ve hediye elde etme şansı

C. Survey Coin (SRVEY) Teknolojisi

Kripto varlıklar içerisinde tokenler farklı bir blokzincir ağı üzerinde kayıt altına alınan işlem kayıtlarından oluşmaktadır ve bu işlemlerin her biri bir dijital varlık hükmündedir. Utility token sınıfı ihtiyaç duydukları fonksiyonlara göre farklı blokzincir ağlarından biri üzerinde yaratılabilir.

BEP-20 standardı, BNB Smart Chain ağında token oluşturmak için belirlenen spesifik bir kural dizinini ve koşulları içermektedir.

BEP-20, bir kripto varlık sahibine, teknolojisinin sağladığı tüm imkanları sunar. Bunların arasında maliyet verimliliği, kolay yaratılması ve kodlanması, zaman verimliliği, kolay kullanımı, akıllı kontratlar ile sağladığı güvenlik, cüzdanlarda saklanabilmesi ve otonom işlem onayları vardır.

Survey Coin BEP-20'nin sağladığı tüm bu faydaları ziyaretçilerine sunarak azami bir fayda ve şeffaflık garanti etmektedir.

Neden BNB Smart Chain (BEP-20)?

  • BEP-20, en yaygın Ethereum token standardı olan ERC-20'yi genişleten BNB Chain'de bir token standardıdır.

  • Çift zincir mimarisi ile her iki zincir de birbirine tamamlayan BNB Chain, ultra hızlı işlemler için optimize edilmiş orijinal zinciri tıkamadan tüm uygulamalara hitap eder.

  • BEP-20, köklü ve aktif bir topluluğa sahiptir.

  • BEP-20 ağ olarak kendini ispatlamış ve olgun bir blokzincir ağıdır. Dolayısıyla olası riskler öngörülebilmektedir.

D. Survey Coin (SRVEY) Dijital Varlık Ekonomisi

Dolaşımdaki arzı maksimum 100.000.000.000 adet bir kripto varlık olarak rezerv tokenlerden satış ancak dolaşımdaki arz bu rakamın altına düşmesi durumunda yapılacaktır.

Survey Coin tarafından sunulan faydalara erişim için kullanılırken, işlem ücretlerini azaltmak için de yakım ve kilitleme fonksiyonları kullanılır. Bu fonksiyonlar sayesinde dolaşımdaki arz azaltılacak ancak bu durumda yeni token arzı yapılacaktır.

Yakım

Yakım, çeşitli yöntemler ve faydalarla kripto varlıkların belli bir miktarının kalıcı olarak dolaşımdan çıkması anlamına gelmektedir.

Kilitleme

Kilitleme, kullanıcı hesabından tutulan belli miktardaki tokenin, belirli bir süre için işlem yapılamaz şekilde kilitlenmesini sağlar. Bu sayede dolaşımdaki satılabilir token adedinde azalma olur.

Kilitleme Yakma Ödülleri (Airdrop)

Kilitleme ve yakma fonksiyonlarını kullanan hesaplara yönelik aktif ve/veya pasif gelir yaratmak üzere dağıtılan token türüne denir. Kullanıcı hesaplarında kilitleme ve yakmayı teşvik etmek için ilgili hesaplara belirli dönemler için ödül olarak (airdrop) bedelsiz token arzı yapılır.