TBESF Token Neden Yükseldi? -10.10.2022

2000 yılında kurulan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2006 senesinde özerkleşti. İlk kurulduğu yıllarda engeli olan bireylere yönelik spor dallarının bilinirliği oldukça azdı. Bugün ise bu durum süreçte gerçekleştirilen teşvikler ve sporcuların başarılarıyla değişmiş ve bu alan oldukça bilinir hale gelmiştir.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyon Token (TBESF), bir sosyal token olarak sahiplerine TBESF ekosistemine destek olma imkanı ve başarılarına ortak olma imkanı sunmaktadır. Kullanıcılar sadece bir token sahibi olmaktan öteye geçerek birçok destekçinin ve sporcunun hayalindeki etkinlikleri gerçekleştirme imkanına sahip taraftar token ekosisteminin içerisinde yaşayan bir parça olarak dahil olabilecektir.

TBESF Token son 24 saat içinde %7.65 yükselişle birlikte 61.32 TL’den işlem görüyor. TBESF’nin yükselişindeki en önemli etken Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki ay yıldızlı takımın büyük başarısı denilebilir. Nitekim Ampute Futbol Milli Takımı İstanbul'da düzenlenen 2022 Dünya Kupası'nın final maçında Angola'yı 4-1 yenerek dünya şampiyonu oldu, tüm ülkeyi gururlandırdı.