Twitter Yönetim Kurulu, Elon Musk’ın Twitter’ı Devralmasını Onayladı

Twitter yönetim kurulu oybirliğiyle, Elon Musk'ın Twitter'ı devralmasını onayladı. Elon Musk, ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için anlaşmıştı.

Musk, Twitter Çalışanlarıyla Çevrimiçi Toplantı Yapmıştı

SpaceX ve Tesla’nın sahibi Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter çalışanlarıyla ilk kez bir araya geldiği çevrimiçi toplantıda kriptoya ilişkin planlarına dair bazı ipuçları vermişti. Musk, toplantı sırasında kendisine yöneltilen soruları da yanıtlamıştı.

Musk, kripto para ödemelerinin Twitter’a eklenebilecek bir özellik olduğunu söylemişti. Musk, para göndermenin  kolaylaşması için ödemeleri Twitter'a entegre etmenin mantıklı olacağını bu planın kripto para birimlerini de içerebileceğini belirtmişti.

Twitter'da 'Spam ve Sahte Hesap' Tartışması

Elon Musk, geçtiğimiz ay Twitter'ı yaklaşık 44 milyar dolara satın alma anlaşmasının ‘spam ve sahte hesapların’ toplam kullanıcıların yüzde 5'inden azını oluşturduğu hesaplamasına dair beklenen detaylar nedeniyle" geçici olarak askıya alındığını söyleyerek Twitter'ı yanlış bilgi vermekle suçlamıştı. Bu gelişmenin ardından Twitter'ın yönetim kurulunun, Elon Musk'ın satın alma şartlarını kabul etmeyi planladığı bu kapsamda Musk'ın Twitter'da kaç kullanıcının 'bot' yani gerçek olmayan kullanıcı olduğunu görmesine izin vereceği aktarılmıştı.