Darüşşafaka Spor Kulübü Token (DSK) Nedir?-banner-imageKoin İncelemeleri

Darüşşafaka Spor Kulübü Token (DSK) Nedir?

Projenin Adı: Darüşşafaka Spor Kulübü Token

Projenin Belirteci: DSK

Projenin İnternet Sitesi: -

Projenin Twitter Adresi: https://twitter.com/dackabasket

Projenin İzahname Adresi: https://bitexenclub.com/upload/whitepaper/darussafaka-spor-kulubu-token/darussafaka-spor-kulubu-token-taraftartokens-whitepaper-Tr.pdf

Projenin Çıkış Tarihi: 2022

Maksimum Arz: 5.600.000,00


Darüşşafaka Spor Kulübü Token (DSK) Nedir?

1914 yılında kurulan Darüşşafaka Spor Kulübü, basketbol takımını 1951 yılında bünyesine katmıştır. Okul takımı 1940’ların ikinci yarısından itibaren okullar arası müsabakalarda yer almaya başladı. Kulüp takımı da ilk kez katıldığı ikinci kümede 1951-52 sezonunda şampiyon olup İstanbul Birinci Ligi’ne yükseldi. Ellili yıllar boyunca mücadelesine devam eden yeşil-siyahlı takım, okul bünyesinden yetişen oyuncuların gelişip ustalaşmasıyla birlikte iddialı hale geldi. Kritik transferlerin de yapılmasıyla birlikte Darüşşafaka basketbol takımı 1959-60 sezonunda İstanbul Ligi şampiyonu olarak ilk büyük başarısına imza attı. Aynı kadro 1960-61 ve 1961-62 sezonunda Türkiye birinciliğini kazanarak Türkiye basketbol tarihindeki yerini aldı. Darüşşafaka Doğuş adıyla mücadele eden basketbol takımı 2015’de normal sezonu üçüncülükle bitirerek Euroleague’e katıldı. Euroleague’de bu ilk sezonunda son 16’ya kalma başarısı gösterdi. 2016-17 ve 2017-18 sezonlarında Süper Ligde play-offlara kalan 2016 17’de Türkiye Kupası finalinde kupayı Fenerbehçe’ye kaybeden Basketbol takımı, 2017-18’de Euroleague’de son sekize kaldı. 2017-18’de Eurocup’da mücadele eden Darüşşafaka mükemmel bir performansın ardından Eurocup kupasını Türkiye’ye getirdi.


Darüşşafaka Spor Kulübü Token (DSK) Neler Sunmaktadır?

Darüşşafaka Spor Kulübü Token (DSK) bir taraftar tokeni olarak sahiplerine çeşitli avantajlar ve eşsiz deneyimlerin yanında, kulüp kararlarında da etkin olma fırsatı sunabilmektedir. Taraftarlar sadece bir token sahibi olmaktan öteye geçerek birçok taraftarın hayalindeki etkinlikleri de gerçekleştirme imkanına sahip olarak taraftar token ekosisteminin içerisinde yaşayan bir parça olarak dahil olabilecektir. Darüşşafaka Spor Kulübü Token (DSK) sahiplerinin yararlanabileceği faydalara aşağıda yer verilmiştir. Söz konusu faydaların tamamının Darüşşafaka Spor Kulübü Token (DSK) sahiplerine, her zaman veya eş zamanlı olarak sunulması zorunlu olmayıp aşağıda sıralanan seçenekler arasından Darüşşafaka Spor Kulübü Token (DSK) sahiplerinin yararlanacağı faydaları belirleme hakkı tamamen Darüşşafaka Basketbol Kulübü'ne aittir ve sağlanacak faydalar aşağıda sıralanan seçenekler arasından olmak şartıyla zaman zaman değiştirilebilir. Bu avantajlar aşağıda yer alan liste ile sınırlı olmamak koşulu ile şu şekildedir:

  • Kulüp kararlarına katılma (Transferler, hazırlık kampı, maç müziği vb.)
  • Transferlerle ve maça çıkan oyuncularla ilgili fikirlerini aktarma (Arzu edilen transfer oyuncu, maçın yıldızı vb.)
  • Takım ve kulüp üyeleri ile özel aktiviteler (Tanışma, yemek, fotoğraf çekimi vb.)
  • İmzalı kulüp ürünleri (Maç topu, forma, atkı, bayrak, poster vb.)
  • Maça ve kulübe özel aktiviteler (VIP bilet, stadyum turu, deplasman seyahati vb.)
  • Basketbolcularla sahaya çıkma (Takımla antrenman vb.)

Darüşşafaka Spor Kulübü'nün attığı her 25 sayıdan birinde 154 Token, dahil olduğu lig içerisinde ilk 4 sıralamasında ligi tamamlaması halinde 75.000 Token, dahil olduğu ligin şampiyonu olması halinde 154.000 ve özel kupa turnuvalarında şampiyon olması halinde 90.000 token piyasalardan satın alınıp yok edilecektir. Darüşşafaka Spor Kulübü Tokenn mobil uygulaması içerisinde elde edilen gelirlerin %20’si ve NFT gelirlerinin %5’i ise Darüşşafaka Spor Kulübü Token (DSK) yakımı için piyasadan geri alım için kullanılacak ve yakılacaktır.


Darüşşafaka Spor Kulübü Token (DSK) Teknolojisi

Darüşşafaka Spor Kulübüne ait Fan Token olan DSK Token, Ethereum blokzinciri üzerinde ERC-20 standartlarında üretilmiş bir hizmet (utility) tokendir. Darüşşafaka Spor Kulübü Token, bir utility tokeni olması sebebiyle belirli bir amaç doğrultusunda üretilmiş ve bu amaca yönelik kullanımı olan hizmet kripto parası olarak her zaman taraftar ve kulüp arasındaki etkileşimleri Ethereum blokzinciri üzerinde gerçekleşmesini sağlayarak objektifliği ve güvenirliliği sağlayacaktır.

Darüşşafaka Spor Kulübü Token, ismini taraftar grubundan alan Darüşşafaka Spor Kulübü mobil uygulaması üzerinden kullanılabilecektir. Uygulama üzerinde kullanıcılar DSK Token ile oy verebilecek, açık artırmalara katılabilecek ve özel etkinliklerden hızlıca haberdar olabilecektir.

Darüşşafaka Spor Kulübü Token (DSK) & Bitexen Club

Kullanıcılar, DSK Token’larını, Bitexen Club üzerinden kullanabilmektedir. Bitexen Club üzerinde kullanıcılar DSK Token ile oy verebilecek, açık artırmalara katılabilecek ve özel etkinliklerden hızlıca haberdar olabilmektedir.

Bitexen Club mobil uygulaması kullanıcıların;

Bitexen tarafından sunulmuş olan taraftar ve sosyal tokenların alım-satımını ve ücretsiz transferini yaptıkları,

Token satın alıp kilitleyerek hediye token kazandıkları,

Sahip oldukları kilitsiz tokenları kilitleyip ödül kazandıkları,

Sahip oldukları kilitsiz tokenları yakarak takımlarını veya sosyal topluluğu destekleyebildikleri,

Anket, yarışma, açık artırma ve diğer etkinliklere ve kampanyalara katılarak, ödül, indirim ve eşsiz deneyimler kazanma fırsatı elde ettikleri mobil uygulamadır.