Dego Finance (DEGO) Neden Yükseldi?- 3.05.2023

Dego Finance, NFT ve merkeziyetsiz finans (DeFi) araçlarının çeşitli kombinasyonlarını sunan merkeziyetsiz bir ekosistemdir. Dego Finance her kullanıcının NFT oluşturmasına ve açık arttırmalara katılmasına olanak tanımaktadır. DEGO ise platformun yerel tokenidir. DEGO sahipleri topluluk tekliflerine katılabilmekte ve oy kullanabilmektedir. Proje, kullanıcıları blokzincir alanına çeken bağımsız ve açık bir NFT ekosistemi olarak hareket etmektedir.

Dego Finance ayrıca zincirler arası bir Katman 2 altyapısı sağlamak için bir NFT protokolü oluşturur. Binance Smart Chain, Ethereum ve Polkadot gibi birden fazla blokzincir üzerine inşa edilen Dego Finance, blokzincir projelerinin kullanıcı edinmesini, token dağıtmasını ve daha çeşitli NFT uygulamaları geliştirmesini sağlar.

DEGO, son 24 saatte %7.89’luk yükselişle birlikte 43.918 TL’den işlem görüyor. Dego Finance’in Twitter hesabından yapılan paylaşımda Dego Finance’in zksync zincirinde devreye girdiği duyurusu yapıldı. Bu gelişmenin DEGO’nun yükselişine etkisi olmuş olabileceğini söyleyebiliriz.