Küresel Ödeme Devi PayPal, "Off Ramp" Hizmeti Başlatacağını Duyurdu

Daha ABD'lililerin MetaMask ve Ledger entegrasyonu yoluyla PayPal ile doğrudan kripto para satın almak için On Ramps hizmetini başlatan küresel ödeme devi şimdi de Off Ramps hizmetiyle ABD'li kullanıcılar için kripto paralarını doğrudan ABD dolarına dönüştürebilmelerini sağlıyor.

PayPal’ın Off Ramps hizmetiyle birlikte ABD’li kullanıcılar kripto paralarını doğrudan ABD dolarına dönüştürüp alışveriş yapabilecek, para gönderebilecek veya banka hesaplarına transfer edebilecek.

On-Off Rampaları Nedir?

On Rampaları: Bir kripto para birimi, kripto para karşılığında itibari para teklif edebileceğiniz bir borsa veya benzer hizmeti ifade eder. Kripto para alım satımı yapmak isteyen herkesin ilk adımı genellikle bir miktar satın almak olacaktır. Bu, dijital varlıklar için itibari para ticaretini gerektirecektir ve bunu sağlayan herhangi bir hizmet, on rampası olarak bilinir. On rampası yeni kullanıcıların ve yeni paranın bu alana girmesinin bir yoludur.

Off Rampaları: Off rampaları, on rampaların tam tersi olarak hareket eder. Kripto para biriminizi itibari paraya veya ürün ve hizmetlere dönüştürmenin bir yoludur. Bir kullanıcının satın almak için itibari para ile ödeme yapması gerektiği gibi, kripto para birimini satması için seçeneklere de ihtiyaçları vardır.