Polygon (MATIC) Neden Yükseldi?- 22.02.2024

Polygon ağı, deneyimli blokzincir geliştiricileri olan Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal ve profesyonel danışman olarak görev alan Anurag Arjun tarafından 2017’de kurulmuştur. Kurucu ortaklardan Jaynti Kanani, blokzincir geliştiricisi ve Polygon’un CEO’sudur.

Polygon genel olarak, DApps (Merkeziyetsiz Uygulamalar) kullanıcıları için yüksek ölçeklenebilirlik ve üstün kullanıcı deneyimi sunan, mevcut platformlar için ise bir off/side zincir ölçeklendirme çözümüdür. Polygon, inovatif ve merkeziyetsiz finans ekosistemine katılmak için temel bileşenleri ve araçları sağlamaktadır.

Son 24 saatte %1.61’lik yükselişle birlikte 30.39 TL’den işlem görüyor. On-chain analist Yu Jin, 11 saat önce değeri yaklaşık 253 milyon dolar olan 273 milyon MATIC tokenin Matic sözleşmesi gereğince Matic Vakfı adresine transfer edildiğini tweetledi. Böylelikle MATIC tokenin son partisinin kilidinin açıldığını ve transfer edildiğini söyleyebiliriz. MATIC'in artık tamamen dolaşıma girmiş olduğunu işaret ediyor. Kilit açılımının sona ermesi MATIC'in fiyatını olumlu yönde etkilemiş olabilir.