Polygon (MATIC) Neden Yükseldi?- 22.11.2022

Polygon ağı, deneyimli blokzincir geliştiricileri olan Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal ve profesyonel danışman olarak görev alan Anurag Arjun tarafından 2017’de kurulmuştur. Kurucu ortaklardan Jaynti Kanani, blokzincir geliştiricisi ve Polygon’un CEO’sudur.

Polygon ağı, merkeziyetsiz bir blokzincir olarak ölçeklenebilirliği arttırmak amacıyla kurulmuştur. Ethereum blokzinciri ve diğer blokzincirleri birbirlerine bağlayarak, düşük gas bedelleri ve hızlı işlem gücü sunmaktadır.

Polygon genel olarak, DApps (Merkeziyetsiz Uygulamalar) kullanıcıları için yüksek ölçeklenebilirlik ve üstün kullanıcı deneyimi sunan, mevcut platformlar için ise bir off/side zincir ölçeklendirme çözümüdür. Polygon, inovatif ve merkeziyetsiz finans ekosistemine katılmak için temel bileşenleri ve araçları sağlamaktadır.

MATIC, son 24 saatte %2.71 yükselişle birlikte yaklaşık 15.7 TL’den işlem görüyor. MATIC’in tüm piyasalardaki işlem hacmi ise %21 yükselişle birlikte yaklaşık 586 USD olarak görünüyor. MATIC’deki bu yükselişe Polygon’un resmi Twitter hesabından 22.11.2022, ‘Bizi izlemeye devam edin’ yazılarak paylaşılan video etki etmiş olabilir. 13 saniyelik videoda ‘Yarın heyecan verici bir şey geliyor.’ ifadesi yer alıyor.