REEF Neden Düştü? -20.09.2022

Reef Finance, DeFi (Merkeziyetsiz Finans) dünyasını insanlar için daha erişilebilir ve kullanımı daha kolay hale getirmeyi amaçlayan bir sistemdir. Polkadot tarafından destekli olan bu proje, birçok zincirli akıllı getiri motoru ve likidite toplayıcısıdır. Reef Finance, 2019 yılında Denko Mancheski tarafından kurulmuştur. REEF, Reef ekosisteminin yerel tokenidir. REEF, Güvenilir, Genişletilebilir, Verimli, Hızlı kelimelerinin kısaltmasıdır.

Reef Finance bireysel yatırımcılara teknik engeller ve karmaşık yollar olmadan merkeziyetsiz finansa erişmenin bir yolunu sunmaktadır. Reef Finance bu sayede merkeziyetsiz finans ürünlerinin benimsenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Nitekim proje, DeFi pazarını yeniden şekillendirmek ve teknoloji meraklısı olmayan yatırımcıları ekosisteme eklemlemek istiyor diyebiliriz. Reef, ayrıca yeni kullanıcılara yardımcı olmak için otomasyona da sahiptir

Reef Finance’in yerel kripto para birimi ise REEF’tir. REEF, platform üzerindeki yönetim ve karar verme işlemlerinin yanı sıra ağdaki tüm işlem ücretleri için de bir ödeme yöntemidir.

REEF son 24 saatte %8’lik düşüşle birlikte yaklaşık 0.08 TL’den işlem görüyor. REEF’in tüm piyasalardaki günlük işlem hacmi ise son 24 saatte %15 düşüşle  birlikte yaklaşık 52 milyon USD görünüyor. REEF fiyatı, son 7 gün içinde de yaklaşık %8 oranında düşüş kaydetti.  REEF’in dün global bir kripto varlık platformunda listelenmesinin, TankWarsZone ile yapılan iş birliğinin yarın gerçekleşecek olan TwitterSpaces etkinliğinin bugün için fiyatlarına olumlu bir etkisinin olmadığı görünüyor. REEF’te gerçekleşen düşüşün teknik analiz kaynaklı olabileceği düşünülebilir.