REEF Neden Yükseldi?- 17.10.2022

REEF DeFi (merkeziyetsiz finans) için bir ekosistemdir. Polkadot tarafından destekli olan bu proje, birçok zincirli akıllı getiri motoru ve likidite toplayıcısıdır. Reef Finance bireysel yatırımcılara teknik engeller ve karmaşık yollar olmadan merkeziyetsiz finansa erişmenin bir yolunu sunmaktadır. Reef Finance bu sayede merkeziyetsiz finans ürünlerinin benimsenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Reef Finance’in yerel kripto para birimi ise REEF’tir. REEF, platform üzerindeki yönetim ve karar verme işlemlerinin yanı sıra ağdaki tüm işlem ücretleri için de bir ödeme yöntemidir.

REEF, DeFi hizmetlerini ve ürünlerini kolaylaştıran blokzincir tabanlı merkezi olmayan bir platformdur. Reef Finance ayrıca, kullanıcıların yapay zeka ile desteklenen akıllı borçlanma ve borç verme, madencilik, stake etme ve diğer faaliyetlere dahil olmalarını sağlayan Reef Yield Engine hizmetini de sunmaktadır.

REEF, bununla birlikte Reef Chain adlı kendi akıllı sözleşmeler blokzincirini de başlatmıştır. Reef Chain, Dapp geliştiricileri için çok sayıda özellik, ölçeklenebilirlik ve düşük maliyetli ücretler sunar.

Reef Finance, yüksek ölçeklenebilirlik ve çok düşük maliyetlerde işlemler sunarken, aynı zamanda bu işlemlerin çok kısa sürede gerçekleşmesine de olanak tanımaktadır. Solidity ve EVM’i destekleyen Reef Finance, geliştiricilerin kendi merkeziyetsiz uygulamalarını da kod tabanında hiçbir değişiklik yapmalarına gerek kalmadan taşıyabilmesine imkan sağlamaktadır. Reef Finance’in sahip olduğu tüm bu özelliklerin temel amacı ise, herhangi bir engelle karşılaşmadan herkes için merkeziyetsiz finansı kolaylaştırmaktır.

REEF, son 24 saate %12.67 yükselişiyle yaklaşık 0.13 TL’den işlem görmektedir. REEF’in tüm piyasalardaki işlem hacmi ise %90 artışla birlikte yaklaşık 127 milyon USD olarak görünüyor. REEF geçtiğimiz birkaç gün içinde 4 milyondan fazla kullanıcısı olan AtomicWallet'in REEF tokenini desteklemesi, Meta veri deposu platformu Pax.world’ün ve Reef’in iş birliklerini genişletmesi gibi birçok duyuruda bulundu. Tüm bu gelişmelerin topluluğun dikkatini REEF ekosistemine çektiğini düşünebiliriz. Nitekim REEF’te son 7 gün içinde %20’den fazla yükseliş görüyoruz.