Tag Heuer, NFT'lerin Görüntülenmesini Destekleyen Akıllı Saat Özelliğini Başlattı

1860 yılında kurulan İsviçre Merkezli Saat Üreticisi Tag Heuer, kullanıcılarının Nitelikli Fikri Tapu (NFT) koleksiyonlarını sergilemelerine olanak tanıyan bir akıllı saat özelliği oluşturduğunu duyurdu.

Tag Heuer, söz konusu gelişmeyi şu ifadelerle duyurdu:

“Tag Heuer, değerli ve koleksiyon değeri yüksek sanat eserlerini gerçek dünyaya getirmenin yeni bir yolunu sunuyor. Tag Heuer Connected Calibre E4 NFT sanat eserlerini saatinizde görüntülemenize olanak tanır.”

Ayrıca şirket, bu gelişmenin "Tag Heuer'in şirket içi geliştiricilerden oluşan bir ekip tarafından oluşturulan ve markanın ticari marka tasarım imzalarını taşıyan genişleyen dijital uygulama ve saat yüzleri ekosisteminin bir parçası" olduğunu vurguladı.

Tag Heuer, geçtiğimiz ay web sitesi üzerinden yapılan satın alımlar için kripto para birimi ödemesi kabul edeceğini duyurmuştu. Kripto para ödemeleri için BitPay ile ortaklık kuran Tag Heuer, proje kapsamında ilk olarak ABD’li müşterilerinin kripto para birimleriyle ödeme yapabilmesine izin vereceklerini belirtmişti.

Ödeme olarak kabul edilecek kripto para birimleri arasında şu an için Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) Dogecoin (DOGE) ve 5 adet sabit koin bulunuyor. Öte yandan ödemelerde maksimum tutar, işlem başına 10.000 dolar ile sınırlandırıldı.