Tether ve Lugano Belediyesi Yeni Konuşmacılarla İkinci Plan B Forumuna Hazırlanıyor

Tether ve Lugano Belediyesi, yeni konuşmacıların yer aldığı yıllık Bitcoin konferansı Plan B Forum'un ikincisi için hazırlanıyor. Önemli konuşmacılar arasında şu an için Blockstream CEO'su Adam Back, Tether ve Bitfinex CTO'su Paolo Ardoino, Lugano Belediye Başkanı Michele Foletti, Sırbistan Prensi Filip Karađorđević, Jameson Lopp, CASA'nın CTO'su, El Zonte Capital'in kurucu ortakları Max Keiser ve Stacy Herbert, Holepunch'ın CEO'su Mathias Buus, Jan3'ün CEO'su Samson Mow ve Togolese Civil League'in İcra direktörü Farida Nabourema yer alıyor.

3 Mart 2022 tarihinde İsviçre'nin Lugano kentinde gerçekleşen etkinlikte vatandaşların vergi ödemelerinde kripto para kullanabileceğine dair kararlar alınmıştı. 'B Planı' olarak adlandırılan bu etkinlikle, şehir yönetimi ve Tether arasında iş birliği gerçekleştirilmişti. Lugano’da yaşayan vatandaşların vergi ödemelerinin dışında pek çok hizmette kripto para birimlerini kullanabileceği belirtilmişti. Şehir yönetimi, bu projede nihai hedefin Lugano kentindeki tüm mal ve hizmet ödemelerinde kripto paraları da kabul etmek olduğunu vurgulamıştı. Lugano şehir yönetimi ve Tether, bu iş birliğiyle birlikte Avrupa’nın blokzincir merkezi olma hedefiyle Center of Excellence for Blockchain Adoption'ı kurdu.

Söz konusu plan kapsamında şimdiye kadar şehirdeki aralarında Mcdonald's'ın da bulunduğu 150'den fazla mağaza ve işletmeye kripto parayla ödeme fırsatı getirildi. Tether ve Lugano Şehri, bu projenin birinci yıldönümünü kutlamak için de Plan Business Hub'ı başlattığını duyurmuştu.