Voyager Token (VGX) Neden Yükseldi?- 11.01.2023

Voyager Digital çevrimiçi aracılığı Ekim 2018'de başlatıldı. Voyager Digital’in ana şirketi Crypto Trading Technologies, her biri elektronik ticaret geçmişine ve Uber gibi start-up'lara yatırım yapmış olan Stephen Ehrlich, Philip Eytan, Gaspard de Dreuzy ve Oscar Salazar tarafından kuruldu.

2022 yılı içinde çok sayıda kripto borç verme platformu likidite krizleri ve iflasla karşı karşıya kaldı. Bu listeye 6 Temmuz 2022’de 11. Bölüm iflas başvurusunda bulunan Voyager Digital de dahil oldu Voyager, yaklaşık 100.000 alacaklının yanında 1 milyar ila 10 milyar USD arasında varlığa sahipti.

FTX, iflas sürecine girmeden önce Voyager'ın varlıklarını satın alma yolundaydı. Voyager, global kripto varlık platformu FTX'in iflasının ardından varlıkları için teklif verme sürecini yeniden başlattığını duyurmuştu. Bir süre sonra Binance.US’in iflas eden Voyager’in varlıklarını 1.02 milyar USD’ye satın aldığı açıklandı.

VGX son 24 saatte %21.20 yükselişle birlikte yaklaşık 7.15 TL’den işlem görüyor. SEC geçtiğimiz günlerde Binance.US'in iflas eden kripto para kredi kuruluşu Voyager Digital'i 1 milyar USD’ye devralmasına "gerekli bilgi" eksikliğini gerekçe göstererek "sınırlı bir itirazda" bulunmuştu. Reuters’ın servis ettiği habere göre ABD’li bir hakim, Binance US’ın Voyager Digital’i yaklaşık 1 milyar USD’ye satın alma anlaşmasını onayladı. Bu durumun VGX’in yükselişine etki ettiğini söyleyebiliriz.