Voyager Token (VGX) Neden Yükseldi? -19.12.2022

Voyager Digital çevrimiçi aracılığı Ekim 2018'de başlatıldı. Voyager Digital’in ana şirketi Crypto Trading Technologies, her biri elektronik ticaret geçmişine ve Uber gibi start-up'lara yatırım yapmış olan Stephen Ehrlich, Philip Eytan, Gaspard de Dreuzy ve Oscar Salazar tarafından kuruldu.

Bu yıl içinde çok sayıda kripto borç verme platformu likidite krizleri ve iflasla karşı karşıya kaldı. Bu listeye 6 Temmuz 2022’de 11. Bölüm iflas başvurusunda bulunan Voyager Digital de dahil oldu Voyager, yaklaşık 100.000 alacaklının yanında 1 milyar ila 10 milyar USD arasında varlığa sahipti.

FTX, iflas sürecine girmeden önce Voyager'ın varlıklarını satın alma yolundaydı. Voyager, global kripto varlık platformu FTX'in iflasının ardından varlıkları için teklif verme sürecini yeniden başlattığını duyurmuştu.

VGX son 24 saatte %32 yükselişle birlikte yaklaşık 7.37 TL’den işlem görüyor. VGX’in tüm piyasalardaki işlem hacmi ise son 24 saatte  %375 yükselişle yaklaşık 12 milyon USD olarak görünüyor. Voyager’ın varlıklarını satmak için Binance.US ile anlaştığına yönelik duyurunun VGX’in yükselişine etki ettiğini söyleyebiliriz.